top of page

BASINDA BİZ

Derneğimiz Ve Projelirimiz İle İlgili Basına Yansıyan Haberler

Cumhuriyet


Ege Bölgesi’nin büyük bölümünün susuzluk tehdidi ile karşı karşıya olduğunu açıklayan Ekolojik Denge Derneği Başkanı Tolga Çalışkanelli, “Küresel ısınma suyun devamlılığı, kalitesi ve miktarını etkilemektedir. Yapılan araştırmalarda 2050 yılında dünya nüfusunun yüzde 40’ından fazlasının su sıkıntısı çekeceği öngörülüyor. Su kıtlığı ile ilgili tehlike çanları çalıyor.


HABER LİNKİ

1 görüntüleme0 yorum

İzmir'in Çiğli ilçesindeki Gediz Deltası'nın tanınırlığını artırmak amacıyla dünyanın en popüler kuş gözlem bilgi platformlarından olan Birding Places'a belediye tarafından yapılan başvuru kabul edildi.


DHA


İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan 'Gediz Deltası Dünya Doğal Mirası Olsun' çalışmalarına destek veriyoruz. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve İzmir Ekolojik Denge Derneği ile imzaladığımız 'Yaşasın Gediz Temiz Su Temiz Gıda' protokolü kapsamında su verilerini bilimsel olarak inceliyor ve canlı popülasyonunu korumaya çalışıyoruz. Son olarak, Gediz Deltası için uluslararası mecrada kuş gözlemcileri tarafından saygın kabul edilen Birding Places ağına başvurduk. Başvurumuz incelendi ve kabul edildi" dedi.


HABER LİNKİ

1 görüntüleme0 yorum

Anadolu'dan Ege Denizi'ne dökülen ikinci büyük akarsu olan Gediz Nehri'ne, anlık kirlilik ölçümü yapabilen iki istasyon kuruldu.

TRT Haber


İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ebru Yeşim Özkan, Gediz Nehri`nde kirliliğin her geçen gün kendini göstermeye başladığını belirtti.

İstasyonların, belirlenen değişkenlerin anlık veri akışını sağladığını ifade eden Özkan, "Amacımız kirliği anbean tespit etmek." dedi.


HABER LİNKİ

0 görüntüleme0 yorum
bottom of page